София Прайд 2026 ще се проведе на 13 юни в Княжеската градина, като отново ще събере хиляди хора в подкрепа на равенството, човешките права и видимостта на ЛГБТИ+ общността в България.
Организаторите обявиха, че събитието ще започне след 14:00 ч. в пространството зад бившия паметник на Съветската армия. Концертната програма стартира в 16:00 ч., а традиционното шествие ще потегли в 18:00 ч. от ул. „Ген. Гурко“.
Тази година София Прайд ще премине под мотото „Различно си приличаме“, поставяйки акцент върху приемането, солидарността и правото на всеки човек да живее свободно и достойно.
Изданието през 2026 г. се провежда в контекст на продължаващи предизвикателства пред правата на ЛГБТИ+ хората, но и на нарастваща обществена подкрепа и ангажираност от страна на различни обществени и професионални сектори.











